UltraSkin ile Gençleşin!

Ultraskin bir diğer ismi ile fokuslu ultrason uygulaması, ses dalgalarının kullanıldığı ve herhangi bir cerrahi müdahale olmadan cildin toparlanmasını sağlayan bir yöntemdir. Fokuslu ultrasonda kullanılan ses dalgaları, uygulama yapılacak olan bölgede cildin alt katmanlarında yer alan kollajenlerin ısınmasını sağlayarak bölgede toparlanma, sıkılaşma ve gençleşme meydana gelmesini sağlamaktadır. İşlem esnasında cildin üst tabakasında herhangi bir hasar meydana gelmez. Sadece cilt alt katmanlarına odaklanan ses dalgaları gerekli olan bölgenin tedavi edilmesini sağlar. Bu nedenle de son derece konforlu ve güvenilir bir uygulamadır.

Ultraskin yöntemi ile yüz geme işleminde cildin 3 ile 4,5 mm altına kadar inilerek burada "fasya" ismi verilen dokuya ulaşılır. Bu doku ise cilt germe ameliyatlarında cildi toparlamak adına müdahale edilen önemli bir bölgedir. Bu nedenle de oldukça derine ulaşan ses dalgaları, fokuslu ultrasonun radyofrekans ve lazer yöntemlerine göre çok daha etkili bir uygulama olduğunu ortaya koymaktadır.  Şu nu da belirtmeliyiz ki ultraskin yöntemini genellikle 35 yaş ve üzeri kişiler genellikle tercih etmektedir.

Ultra Skin uygulaması

Ultraskin yöntemi ile yüz germe işlemi ek bir seans olarak uygulanmaktadır ve işlemin yaklaşık olarak süresi yapılacak olan bölgeye göre 30 ile 60 dakika aralığındadır. İşlem sonrasına hastalarda herhangi bir yan etki meydana gelmemektedir ve bu sebeple de kişiler hemen günlük aktivitelerine geri dönebilirler. Ayrıca uygulama sonrasında hastalar diledikleri gibi makyaj da yapabilmektedir.

Ultra Skin Uygulamasının kalıcılığı

Ultra Skin ile yüz germe uygulaması tek bir seans yapılsa da, yaşlanma devam ettiği için etkisi yaklaşık olarak 2 yıl kadar sürmektedir. Bunun yanı sıra uygulamanın etkisi işlemi hemen adından hissedilmekle birlikte 3. ay içerisinde çok daha net bir şekilde gözle görülmektedir.

Ultra Skin yönteminin etkili olduğu durumlar;

  • Çene bölgesinde elastikiyet kayıplarının düzeltilmesinde,
  • Yanaklarda yaşa bağlı sarkmaların tedavisinde,
  • Boyun bölgesinde meydana gelen sarkmalara,
  • Göz kenar kırışıklık ve sarkmalarında,
  • Kaş düşüklüklerinde,
  • Dekolte bölgesinde yaşlanmaya bağlı meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde.

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerikler

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.