UltraSkin

Ultraskin uygulaması aslında  odaklanmış olarak uygulanan bir ultrason uygulamasıdır. Ameiyatsız bir şekilde ses dalgalarının kullanılarak, ciltteki kolajen üretiminin aktif edilmesi sağlanır ve bu sayede ciltte inanılmaz bir sıkılaşma ve lifting etkisi gerçekleşir. Üstelik Ultraskin uygulaması tek bir seansta etki edebilmektedir. Bu durumdan dolayı da bayanların ve erkeklerin oldukça tercih ettiği bir uygulama haline gelmiştir.

Ultraskin cihazı ile yapılan uygulamalarda en önemli detay; ciltte ısı enerjisini meydana getiren ses dalgaları sayesinde, cildin en üst tabakasına asla zarar vermeden sadece gerekli bölgeye odaklanarak gerçekleştirilmektedir. Uygulamadan da bahsedecek olursak, öncelikle işlem esnasında cildin, 3 ya da duruma göre 4,5 mm altına kadar ultrason dalgaları ulaşır ve bu sayede biraz önce de değindiğimiz gibi kolajen üretiminin artması ve bu sayede cilt altında ısı hasarlarının oluşarak ciltte gerilmeler ve sıkılaşmalar meydana gelir.  Ultraskin yani "fokuslu ultrason" uygulaması çene altı sarkmalar, gıdı bölgesi eritme işlemi ,yanakların liftingi, boyun bölgesinde, göz etrafında, ağız kenar kırışıklıklarında, dekolte bölgesinde meydana gelmiş olan kırışıklıklarda, çene çizgilerinde ve sarkmalarında oldukça etkili bir yöntemdir.

UltraSkin Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Ultaskin yöntemi ile cilt germe uygulaması, işlemin gerçekleştirileceği bölgeye göre değişkenlik göstermekle birlikte, genellikle 30 ile 80 dakika arasında değişmektedir. Örneğin boyun bölgesi ve tüm yüz için yapılacak uygulama ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Uygulama tek bir seans olarak yapılmakta olup, 2. seans gerekmemektedir. Eğer tekrar bir uygulama isterseniz e mutlaka 9 ay geçmiş olmalıdır.

UltraSkin Uygulamasında Ağrı ya da Acı Hissi Var mı?

Ultraskin uygulamasını yaptıran hastalarımız genellikle, işlemde iğne batması ya da hafif elektriklenme gibi hislerin olduğundan bahsetmektedir. İşlem sonrasında ise herhangi bir ağrı olmamaktadır. Bu nedenle de bayanların en çok tercih ettiği bir uygulamadır.

Uygulama kimlere yapılabilir?

Ultraskin uygulaması 35 yaşını aşmış olan kişilerde genellikle tercih edilen bir yöntemdir ve genellikle cerrahi müdahaleden kaçınan ve yaptırmak istemeyen kişiler uygulatmaktadır.

UltraSkin ile Gençleşin!

Ultraskin bir diğer ismi ile fokuslu ultrason uygulaması, ses dalgalarının kullanıldığı ve herhangi bir cerrahi müdahale olmadan cildin toparlanmasını sağlayan bir yöntemdir.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.