Selülit Tedavisi

Selülit; ciltte portakal kabuğu görünümü ile tabir edilmekte olan ve genellikle deri altında yağ hücrelerinin düzensizliğinden kaynaklanan bir problemdir. Genellikle bayanlarda görülse de nadiren erkekler için de kabus olabilmektedir. Şişmanlık ya da obezite ile asla ilgisi olmayan selülit, son derece zayıf ve fit görünen bayanlarda da bulunabilmektedir. Kısacası selülit deri altındaki metabolik bozukluktur.

Selülitin meydana gelmesinde etkili olan diğer nedenlerden biri de varisler olabilmektedir. Varisler aslında kan dolaşım bozuklukları ve kılcal damar çatlamalarına bağlı olarak meydana gelmektedir. Bu durumdaki kan akış bozukluğu da aynı zamanda selülitlerin meydana gelmesine de neden olmaktadır. Son olarak ise selülitlerin ilerlemesinde ve daha da artış göstermesindeki en önemli etkenlerden biri de östrojendir. Bu nedenle de zaten selülit oluşumlarının neden en çok bayanlarda görüldüğü de açıklanmış olmaktadır.

Yukarıda genetik ya da bazı sağlıksal nedenlerin neticesinde de meydana gelebildiğinden bahsettiğimiz selülitlerin, aynı zamanda bizlerin sağlıklı ve doğru beslenmesi ile de azalabileceği ve zamanla yok olabileceği de bir gerçektir. Özellikle yağ ve karbonhidrat bakımından zengin yiyeceklerden uzak durmalı ve bol bol su tüketilmelidir. Kısacası selülit tedavisinde hangi yöntemler ile tedaviye başlarsanız başlayın mutlaka doğru ve dengeli bir beslenme ve yaşam tarzına da sahip olarak tedaviyi desteklememiz gerekmektedir.

Selülit tedavisinde ileri teknoloji...

Selülit tedavisinde son dönemlerin en ileri teknolojisine sahip olan Velashape 3 ve eximia, oldukça etkili ve selülitlerden kolaylıkla kurtulmanıza yardımcı olan yöntemler arasında yer almaktadır.

Velashape 3, FDA tarafından onaylanmış bölgesel inceltme ve selülit tedavisinde kullanılan son derece etkili ve önemli bir cihazıdır. 1 haftalık aralar eşliğinde yaklaşık olarak 6 seans uygulanması önerilen ve bu süre zarfında da etkisini gösteren mucize sistem, selülitlerinizden kurtulabilmenize son derece yardımcıdır.

Eximia ile selülit tedavisi  de, yüksek ultraporasyon yöntemi sayesinde cilt altında yer alan yağ hücrelerinin direk olarak parçalanmasını ve bu yağların idrar ile atılmasını sağlamaktadır. Bu sayede de ciltteki portakal kabuğu görünümleri zamanla yok olmaktadır. Yağ dokusu, Eximia ile her seansta yaklaşık 3-12 cm azalmaktadır.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.