Reaction

Reaction, özellikle son dönemlerde estetik tedavilerde kullanılmakta olan bir radyofrekans olarak adlandırılabilir. Cildin hem sıkılaşmasını hem de vücudun şekillenmesini sağlayan bu sistem sayesinde, göz ile görülebilir derecede neticeler elde edilebilmektedir. Uygulama cildin sıkılaşmak için elastin ve kolajen üretiminin artmasını sağlar ve bu sayede de cilt oldukça sıkılaşır ve pürüzsüz bir görünüm elde eder. Ayrıca lipoliz adı verilen sistemi sayesinde de cildin dermal yapısını güçlendirerek selülitlerin ortadan kaybolmasını ve kol, basen, bacak ve karın bölgesinin incelmesine de yardımcı olur.

Reaction sisteminin en önemli özelliklerinden biri içeriğinde 3 faklı frekans kanalının yer alıyor olmasıdır. Ayrıca bu frekansların dışında da tek bir atış ile 3 farklı frekansı bir araya getirebilen çoklu kanal moduna da sahiptir. Bu detayların avantajı ise, bahsedilen her bir frekans kanalının kişiye göre derinliğini ayarlayabiliyor olmasıdır. Özellikle de son olarak söz ettiğimiz frekans, cildin orta ve derin katmanlarına ulaşarak cildin tedavi edilmesini ve tedavi edilmiş olan bölgenin de diğer seanslarda etkili netice alınmasını sağlamaktadır.  Tüm bunların yanı sıra reaction sisteminin tedavi başlıklarında da bahsetmek gerekirse bunlar;

  1. Face kontur / yüz programları
  2. Body kontur / vücut uygulamaları
  3. Cilt sıkılaştırıcı başlıktır.

Cilt sıkılaştırma başlığı sayesinde hastaların selülit tedavisinde ve ihtiyaca yönelik olarak kullanılabilmektedir. Ortalama olarak 6 ya da 8 seans uygulanabilen bu sistem, haftada bir olacak şekilde ve uygulama süresi 20 dakikayı geçmeyecek şekilde yapılmalıdır.

Yüz Programları ise yine hastaların cilt tipleri göz önüne alınarak ve kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olacak şekilde programlanmaktadır. Bu uygulamalarda ortalama 6 ya da 8 seans olacak şekilde yapılır ve seansların aralıkları ise yaşa göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; 40 yaş üzeri hastalar genellikle haftada 1 seans, 30 – 35 yaş arası hastalar ise 15 günde bir olacak şekilde seans yapılır.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.