Radyo Frekans

Radyofrekans selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Radyofrekans Etkileri ;

Selülitlere Bölgesel yağ birikimlerini azaltır.Karın ve basen bölgesi nde yoğun kullanılır.
Kollardaki gevşemeler ve çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanmasını sağlar.
Tüm yüzün toparlanması (kolajen stimülasyonunun uyarılması) uygulamalarında kullanılmaktadır.

RADYOFREKANS İLE DERİN ISI TEDAVİSİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Radyofrekans nedir?
Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.


Nasıl çalışır?
Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

Amaç nedir?
Amaç ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır.( normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı yağ dokunun metabolizmasını hızlandırır.Cilt altında kollajen sentezini uyararak cilt gerginliğini artırır.Herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.


Etkileri nelerdir?

Radyofrekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır.

1.Etki ; Temel Mekanizma : Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

2.Etki ; Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

3. Etki ; Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.
Sonuç: Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,zayıflama,selülitlerin yok olması,toparlanma,sarkıkların giderilmesi,kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.


Isı nasıl kontrol edilir?
Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür.Tedavi süresince ısı sürekli ölçülür.

Hangi bölgelerde uygulama, hangi başlık ile yapılır?

Tripolar, Bipolar ve Unipolar Radifrekanslar bulunmaktadır. Tripolar ve Bipolar başlıkla yüz uygulamaları, Unipolar başlık ile vücut uygulamaları yapılır.


Tedavi Süresi ?

En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 45-60 dakika,göbek ve basenler için 20-25 dakikadır.


Uygulama acı vermekte midir?
Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi uygulamayı acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.


Tedavi aralığı?

En kısa tedavi aralığı 1 hafta,en uzun tedavi aralığı 4 haftadır.Buna kişinin durumuna göre karar verilir.Toplam seanslar ortalama 6 seanstır.


Kimlere uygulanamaz?

Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.),hamilelik,kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.