PRP

PRP Uygulaması (Platelet Rich Plasma), özellikle son yıllarda popüler olmuş ve sıklıkla tercih edilmekte olan cilt gençleştirme ve saç dökülmesinin tedavisinde tercih edilen oldukça etkili ve güvenilir bir yöntemdir. PRP uygulamasında her hastadan yaklaşık 8 ile 20 cc arasında bir oranda kan alınır ve alınan bu kan santrifüj edilir. Santrifüj edilmiş olan kan daha sonrasında mezoterapi uygulamasında da kullanılan küçük mikro iğneler ile kişinin rahatsızlığı olan bölgesinde deri altına tekrar geri verilir. Verilen ayrıştırılmış olan kan sayesinde rahatsızlık olan bölge hemen onarılmaya başlanır ve istenilen hedefe ulaşılır.

PRP uygulaması sayesinde ciltteki kırışıklıklarınızdan, iyileşmeyen yara ve lekelerinizden, saç dökülmelerinizden ve hiç bir sıkıntınız probleminiz yoksa bile bu uygulamayı yaptırarak cildinize canlılık ve parlaklık kazandırabilir ve çok daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. PRP işleminde kişilerin kendi kanının tekrar kendine veriliyor olması alerjik reaksiyonların ya da diğer yan etkilerin olma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle de son derece güvenilir bir uygulamadır. İşlem yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürmekle birlikte, acısız ve ağrısız bir biçimde gerçekleştirilir. Uygulamanın hemen ardından ciltte belirgin bir canlılık ve parlaklık hissedilir. Bu durum son derece normal olup, 3 ya da 4 seans sonrasında kalıcı bir etki meydana gelir. Genellikle uygulamalar 3 hafta ara ile 3-4 kez yapılsa yeterli olmaktadır. Ancak yine de kalıcılık için senede ya da 6 aya bir PRP uygulaması tekrarlanırsa çok daha iyi olacaktır.

PRP uygulamasını yaptırmaması gereken kişiler ise vücudundaki Platelet sayısı 250.000'den az olan kişiler ve kanser hastalığı olanlar bu işlemden yararlanmamalıdır.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.