Power-Plate

Power Plate bir titreşim uygulamasıdır. Özellikle tüm dünyada da yaygın bir biçimde kullanılan power plate uygulaması, insanların vücuduna bir enerji olarak gönderilir ve kişilerin kasları uyarılarak gerilmesi ve gevşemesi sağlanır. Rus bilim adamları tarafından geliştirilmiş olan Power Plate, kişiye uygun programlar hazırlanarak uygulanır.

Uygulamanın çalışma sisteminden bahsedecek olursak ise, öncelikle power plate platformunun üzerine çıkılır ve uzman eğitmenler sayesinde sizlere uygun titreşim hızı belirlenir. Bu sayede de yüzlerce mekik çekmişçesine kasarımız hareket etmiş olur. İşte bu noktada da power plate uygulamasının en önemli artısı da şudur ki, yüzlerce mekik çektiğinizde nefes nefese kalırken, power plate uygulamasında nefesinizi kontrol ederek bu durumu yaşamazsınız. Power plate sayesinde yorulmadan kalça, karın ve bacak gibi tüm bölgelerinizi çalıştırabilir ve bu sayede de dilediğiniz gibi kilo verebilir ve vücudunuzu şekillendirebilirsiniz.

Ayrıca power plate sayesinde vücut direncinizi arttırabilirsiniz. Kaslarınızın daha da güçlü olmasını sağlayabilir ve aynı zamanda kemiklerinizin de daha sağlam ve güçlü olmasına yardım edebilirsiniz. En önemlisi bölgesel olan ağrılarınızın azalmasını ve zamanla giderilmesini sağlarken, serotine vb. önemli hormonların artmasını sağlayarak, kan dolaşımınızın da düzenlenmesine yardımcı olursunuz. Bayanların korkulu rüyası olan selülitlerin de zamanla kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu bahsettiğimiz olumlu etkilerin yanı sıra diğer önemli bir detay ise power plate uygulamasını asla yapmaması gereken kişilerdir. Bunlar;

  • Hamileler,
  • Kalp ameliyatı olan kişiler,
  • Kas sorunu olanlar,
  • Damar hassasiyeti olan kişiler,
  • Yeni doğum yapanlar vb.

Fizik tedavi amacı ile de tercih edilen ve önerilen power plate uygulaması, aynı zamanda gevşeme, selülit tedavisi, yağ yakma, kasların kuvvetlenmesi , dolaşım sisteminin düzenlenmesi vb. amaçlarla da tercih edilebilmektedir.

Son olarak power plate uygulamasını yaparken mutlaka dikkat etmemiz gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Bunların başında gelen en önemli detay ise su tüketimidir. Power plate uygulamasından yararlanan kişilerin bol bol su içmesi gerekmektedir.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.