Mezolipoliz

Mezolipoliz işlemi ilk defa 1995 senesinde Brezilya'da uygulanmış olup, uygulamanın amacı ise yağ hücrelerinin etrafını sarmalamış olan zarın geçirgenliğinin arttırılmasını  sağlamak ve bu sayede yağların vücuttan kolay bir şekilde atılmasını hızlandırmaktır. Son derece etkili bir bölgesel zayıflama uygulaması olan Mezolipoliz uygulaması, özellikle bayanların korkulu rüyası olan basen, bacaklar ve diz kapakları ,karın ve kollarda meydana gelen yağlanmaların giderilmesinde  uygulanabilmektedir. Erkeklerde ise göbek ve gıdı bölgesinin eritilmesinde uygulanır.Tıpkı mezoterapi uygulaması gibi enjeksiyon  yöntemi ile uygulanan mezolipoliz işlemi de, ağrı ya da sızlama gibi şikayetlere neden olmadan kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Uygulamalar sadece 15-20 dakika sürmekte ve zaman avantajı sağlamaktadır.

Mezolipoliz işleminde enjekte edilen ana madde ise;  Fosfatidilkolin yani diğer bir ismi ile soya lesitininden elde edilen bir maddedir.Bu madde aslında insanların sinir dokularında ve beyninde yer almaktadır. Hatta uzun yıllardan beridir de kolesterolü düşürmek amacı ile kullanılmaktadır. Kısacası Fosfatidilkolin maddesi, vücudumuzda bulunan ve fazla kilolara sebep olan yağların parçalanmasında ve eritilmesinde oldukça etkilidir. Mezolipoliz işlemi esnasında 13 mm uzunluğunda oldukça ince bir iğne kullanılmaktadır. İlaç ,bu iğne bölgedeki yağlı kısma enjekte edilerek uygulanmaktadır. Uygulama kişiden kişiye göre değişiklik gösterdiği düşünülürse, bazen yanma hissi ve hafif bir kaşıntı hissi verebilmektedir. Uygulamanın istenilen etkiyi gösterme süresi ise yaklaşık 3 seans sonrasıdır. Toplamda da en fazla 10 seans kadar uygulama yapılabilmekte olup, kimi hastada 4 seansta istenilen etki elde edilirken kimi hastada da 8 seansta istenilen elde edilebilmektedir. Bu yağ oranına ve kişiye bağlıdır. İşlem 18 yaş ve üzerindeki kişiler için yapılabilmekte olup, seanslar 10-15  gün ara ile yapılmaktadır.

Mezolipoliz uygulamasının, mezoterapi uygulamasından farkı ise, mezoterapide yüzeysel alanda olan selülit ve yağlanmalara ulaşılırken, mezolipoliz de cilt altındaki esas yağlı dokuya ulaşılır. Üstelik mezoterapiyi haftada 2 kez bile yapabilirken, mezolipoliz 10-15 gün ara ile yapılabilmektedir. Ayrıca lipoliz genellikle çok daha kilolu kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Ufak tefek fazlalıkları olan bayanlar daha çok mezoterapiyi tercih etmektedir.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.