Lazerle Saç Tedavisi

Lazer ile saç tedavisi uygulaması genellikle mezoterapi ve PRP tedavilerinde gerçekleştirilen enjeksiyon işleminden çekinen hastaların tercih ettiği bir uygulamadır. Lazer uygulamasında kullanılan cihaz, oldukça düşük dozda Diot ışınlarının bulunduğu bir lazer uygulama sistemidir. Uygulama esnasında hastanın konforu da oldukça yerinde olup, dilerse kitabını ya da gazetesini okurken bile lazer ile saç tedavi işlemini yaptırabilmektedir.         

Kliniğimizde bulunan bu sistem sayesinde, incelmiş olan saçların güçlendirilmesi ve saç dökülmesi sorunu bulunan kişilerin bu problemi yavaşlatılarak durdurulması sağlanır.  "Sunetics lazer" ile saç tedavisi; saçlarında zayıflama, incelme ve dökülme sorunu yaşayan  hem erkekler hem de kadınlar için son derece uygun bir teknolojidir. Bu uygulamada kullanılan lazer çanağı içerisinden saçlı olan deriye 107 ayrı noktadan sürekli bir şekilde uygulanan lazer ışınları, bu bölgeyi tamamen tarayarak saç foliküllerine ulaşmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde saçlı deriye verilen lazer ışınlarının düşük dozda olması bölgedeki foliküllerin çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamaktadır. Kozmetik lazer olarak  adlandırılan bu uygulama hem erkeklerde hem kadınlarda kullanım için uygun ve güvenlidir. Klinik çalışmalarda saptanan ortalama yeni  saç gelişimi oranı patolojiye bağlı olarak değişmekle beraber yaklaşık % 40 civarlarındadır.

Herhangi bir yan etkisi bulunmayan uygulama rahatlıkla ve güvenle tercih edilebilmektedir.

Saç Neden Dökülür?

DHT olarak da bilinen "Dihidrotestesteron" saç foliküllerinin dolgun, sağlıklı, canlı saç üretimini durdurmasına neden olur. Saç üretemeyen foliküller zamanla hücresel atık ürünlerle ve diğer maddelerle tıkanır ve tamamen ölür.

Saç Neden Seyrekleşir?

Kafa derimizdeki saç folikülleri 2-4 kıl saç üretirler. Stres, genetik faktörler, gebelik, emzirme, kemoterapi , DHT hormonu , çeşitli vitamin ve mineral eksiklikleri bu foliküllerin ürettiği kıl sayısını azaltır. Zamanla da kalanları zayıflatarak incelmelerine sebep olur.

Saç Lazeri ( Sunetics ) Kimler İçin Uygundur?

İlk ve en önemli aşama doktorunuz tarafından kişiye özel oluşturulan ve izlenen tedavi planı için görüşmenin yapılmasıdır. Saçlarında incelme, dökülme, hasar gözlenen  tüm kadın ve erkekler  lazerle saç tedavisi için uygundur. Ayrıca lazer tedavisi; saç ekimi yapılmış olan vakalarda da saç ekiminin başarısını artırır.

Uygulama Sonrası Sonuçlar Ne Zaman Görülmeye Başlar?

 2 - 4 ay içinde belirgin düzelme başlar ve zamanla uygulamanın etkisi artar.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.