Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve sağlıklı yollarından biridir. Kliniğimizde light age alexandrite lazer ve soğutma sistemi farklı ve modern olduğu için uygulama yapılan bölgedeki tüm noktalara etkin ve hızlı atışlar yapılabilmektedir. Bu yüzden acısız ve ağrısız bir epilasyon uygulaması yapabilmekteyiz.

LAZER EPİLASYON KİMLERE YAPILABİLİR?

Ergenliğini tamamlamış kadın ve erkekler lazer epilasyon yaptırabilirler. Lazer epilasyon yaptıracak kişiler kliğimizde uzman doktorlarımızca muayene edilirler ve detaylı değerlendirme-bilgilendirme sonrasında tedaviye karar veriliri. Hamilelik emzirme ilaç kullanımı epilasyon yapılacak bölgede aktif cilt enfeksiyonu varlığı ve ışık hassasiyeti gibi durumlarda tedavi bir süre ertelenmelidir.

LAZER EPİLASYONDA HANGİ SİSTEMLER KULLANILIR?

Epilasyonda ND-Yag, Alexandrite ve Diod lazer sistemleri kullanılır. Bu lazer sistemlerinde temel farklılık kullanılan dalga boylarının farklı olmasıdır. Her lazer sisteminin kendi içerisinde avantaj  ve dezavantları bulunmaktadır. Lazer sistemlerinin yanı sıra aslında lazer olmayan IPL (yoğunlaştırılmış ışık demeti) de epilasyon amacıyla kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon kullanılan dalga boyu ve soğutma sistemi farklılıklarına göre değişmek kaydıyla az acılı işlemdir. Ağda ve cımbızla alma gibi klasik epilasyon uygulamalaıryla kıyaslandığında daha az ağrılı ve kalıcı olduğu için tercih etmelisiniz.

Lazer ışını kılların sadece anagen evrede olan kısmına etkilidir. Dolayısıyla tek seans yeterli olmayacaktır. Memnun olacağınız netice elde edebilmek için kişiler arasında farklılıklar olmak kaydıyla 3- 8 seans uygulama yapmak gerekecektir.

Lazer epilasyonda tek seans yeterlimidir?

Lazer ışını kılların sadece anagen evrede olan kısmına etkilidir.

Lazer epilasyon ağrılı bir işlemmidir?

Lazer epilasyon kullanılan dalga boyu ve soğutma sistemi farklılıklarına göre değişmek kaydıyla az acılı işlemdir.

Epilasyon yöntemleri nelerdir?

Epilasyonda ND-Yag, Alexandrite ve Diod lazer sistemleri kullanılır. Bu lazer sistemlerinde temel farklılık kullanılan dalga boylarının farklı olmasıdır.

Lazer epilasyonu kimler yaptırabilir?

Ergenliğini tamamlamış kadın ve erkekler lazer epilasyon yaptırabilirler.

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve sağlıklı yollarından biridir.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.