Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite (755 nm) lazer ışınlarının hedefi kıllar olup, çevre dokulara zarar vermeden melanin pigmentine yoğunlaşarak epilasyonu sağlar.

Beyaz ve şeffaf kıllar için lazer ışınları etkisizdir. Bu kıllar için iğneli epilasyon uygulamak gerekebilir. Bu şekilde çevre dokulara zarar verilmeden kılları yok etmek mümkün olabilir. Lazer ışığı kıl tarafından emilerek kıl köküne iletilir ve kıl kökünün ısınarak termoliz olması sağlanır. Ancak bir seansta tüm kılların ışığı aynı şekilde emerek köke ulaştırmaları mümkün değildir. Çünkü kıllar da vücudumuzun her hücresinde olduğu fiziksel bir döngü içindedir. Bu sebepten lazer epilasyon ile istemediğimiz kıllardan tek bir seansta kurtulmak mümkün olmaz.

Vücudumuzdaki kıllar büyüme (anajen), dinlenme (telojen) ve dökülme (katajen) evrelerini geçirirler. Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkün olabilir. Bu nedenle seanslar arasında 1 - 2 ay gibi süreler öngörülür.

Seanslar, kılların yerleştiği yere ve kişinin genetik özelliklerine göre değişir. Vücut bölgeleri için 1 - 3 ay aralıklarla 4-8 seans epilasyon yaptırılması gerekebilir. Yüz epilasyonu için ayda 1 seans yapılması gerekir. Yüz epilasyonunda seanslar vücut bölgelerine göre daha uzun sürebilir. Cilt üzerinde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden epilasyon zamanı için uygundur.

Lazer epilasyon işlemi boyunca kılların cımbızla veya iple alınması doğru değildir. Bu yöntem kıl köklerini incelterek kılların lazere duyarlılığını azaltmaktadır. Ayrıca güneş banyosu ve solaryumu takiben 48 - 72 saat içinde lazer uygulanmamalıdır.

Doktorunuza Sorun

SORULARINIZ MI VAR?

Çağrı merkezimiz sorularınıza anında cevap verebilmek için hizmetinizde.